Ratalne ubezpieczenie samochodu

Na dzień dzisiejszy masz możliwość sfinansować nabycie swojego auta na 2 sposoby:
•    Kredyt samochodowy, gdzie bank udziela ci niskooprocentowanej pożyczki, lecz będzie współwłaścicielem pojazdu dopóki nie spłacisz zobowiązania.
•    Kredyt na samochód, gdzie bank udziela ci pożyczki bez dodatkowych warunków. Od samego początku jesteś jedynym posiadaczem pojazdu.
Zależnie od tego, na jaki rodzaj kredytu się zdecydujesz, będziesz zmuszony znaleźć właściwe zabezpieczenie Auto-casco.

Auto z kredytem samochodowym
Jeżeli posiadasz kredyt samochodowy, to niewątpliwie zapisy w dokumencie nakładają na ciebie zobowiązanie nabycia ubezpieczenia AC. Musi ono należycie zabezpieczać auto, a suma potencjalnego odszkodowania powinna pokryć wartość rat, jakie zostaną do spłaty, czyli będziesz musiał znaleźć umowę z rozległym limitem.
Przy wyborze odpowiedniego ubezpieczenia, zwróć uwagę przede wszystkim na:
•    sumę ubezpieczenia. Jeżeli pojazd jest nowiusi z salonu, powinieneś mieć możliwość zabezpieczenia go na taką kwotę, jaka jest na fakturach. Przydatne będą także zapisy, jakie zapewnią, iż w sytuacji straty pojazdu w pierwszym roku polisy, uzyskasz zwrot jego ceny z dnia nabycia.
•    Brak amortyzacji. Dużo towarzystw uwzględnia amortyzację, nawet w sytuacji aut całkowicie nowych. Jeśli nie chcesz dopłacić do naprawy pojazdu w momencie jego zepsucia, rzetelnie skontroluj zapisy polisy AC.
•    Naprawę w Autoryzowanej Stacji Obsługi. Nie zawsze jest to standard, a w przypadku, jeżeli masz nowiutki pojazd to niesłychanie znaczące. Naprawa w ASO zapewnia utrzymanie gwarancji na samochód i zrealizowanie wszystkich prac odpowiednio ze standardem producenta.
•    Naprawę na częściach orginalnych, bowiem to, iż wybrałeś reperację w ASO nie symbolizuje, że do jej wykonania pozostaną użyte oryginalne części. Skontroluj zapisy w dokumencie, dlatego, że użycie części sygnowanych logiem producenta jest istotne w momencie, kiedy twoje auto jest na gwarancji.
•    Stałą sumę ubezpieczenia. Jeżeli będziesz mieć możliwość wyboru tej opcji, wskazane jest na nią zdecydować. Dzięki temu w razie zniszczenia czy też ukradnięcia pojazdu, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci ci zadośćuczynienie w wielkości wartości auta w dniu jego nabycia.
Miej na uwadze, iż kupując ubezpieczenie będziesz musiał oznaczyć na niej cesję. Tym sposobem w razie zniszczenia czy też kradzieży pojazdu, zadośćuczynienie pozostanie wydane do banku i pokryje dalsze koszty długu.

Auto w kredycie na samochód
Jak zdecydowałeś się na kredyt na auto i poza samą wierzytelnością nie posiadasz innych zobowiązań względem banku, będziesz mógł samodzielnie zdecydować jak zabezpieczyć swoje auto i czy w ogóle to zrobić. Nie posiadasz żadnego wymogu, jednak warto, iżbyś rozważył nabycie Autocasco, nawet jak samochód nie był bardzo drogi, a twój dług jest mały.
Dzięki porządnie dobranej polisie Auto-casco, jeżeli stracisz pojazd w wypadku czy też w wyniku kradzieży, spieniężone przez towarzystwo ubezpieczeniowe zadośćuczynienie, będzie mogło uregulować resztkę wierzytelności w banku. Nie zostaniesz zatem bez auta i z zadłużeniem.
Przy wyborze dodatkowego ubezpieczenia, zwróć uwagę przede wszystkim na:
•    sumę ubezpieczenia, dlatego, że rozmaite firmy ubezpieczeniowe mogą określić wartość samochodu  na odmienne sumy.
•    Naprawę w warsztacie. W przypadku aut używanych ich właściciele zwykle mają do wyboru opcję ich naprawy w warsztacie czy też na podstawie kosztorysu. Gdy wybierzesz opcję „warsztat”, twoje auto zostanie naprawione w wybranym warsztacie bezgotówkowo. Zwyczajnie po szkodzie odstawisz je do określonego przez towarzystwo ubezpieczeniowe mechanika, a potem zabierzesz po naprawie. Firma ubezpieczeniowa zajmie się rozliczeniem reperacji bezpośrednio z warsztatem.